Prindi

Kaarli edulugu

Nimi: Kaarel Kotkas Kaarel Kotkas
Õpitav eriala: Ettevõtlus ja ärijuhtimine
Saadav kraad: BA
Praegune töökoht: Veriff
Amet: Tegevjuht ja asutaja

Kelleks soovisid suureks kasvades saada? Soovisin saada arstiks.

Milline on Sinu edu moto? Õnn tuleb nende juurde, kel pole aega selle peale lootma jääda.

Millist raamatut soovitad igal EBSikal lugeda? “Väike Prints” – raamat, mida tuleb lugeda mitu korda ja erinevatel eluetappidel, sest see õpetab, kuidas elada ja teha ka äri väärtuspõhiselt.

Millega sa tööalaselt tegeled? Töötame peamiselt finantssektoris, kus pakume Veriffiga uudset isikusamasuse tuvastamise teenust. Teenust pakume arvuti või mobiiltelefoni kaamera ja mikrofoni abil ning koostöös riiklike andmebaasidega. See võimaldab biomeetrilisi andmeid kasutades pakkuda vähemalt sama turvalist isiku tuvastamist kui on sarnase protsessi läbimine pangakontoris füüsiliselt. Meie poolt pakutav lisandväärtus avaldub esiteks pigem konservatiivses pangandussektoris kehtiva mõttemaailma muutusega, kus selle asemel, et inimene ise panka läheb, tuleb pank hoopis tema juurde. Samuti toetab meie tegevus vaba konkurentsi. Toimiv lahendus on kasutusel Eestis, kuid lähiajal ka Läti, Leedu ja Poola pankades.
Õpingud EBSis on tööalaselt kindlasti kasuks tulnud. Öeldakse, et võrgustikus olemine toetab edukat toimimist ning EBS on suurepärane koht loomaks tugev ja kauapüsiv võrgustik, sest üheskoos õpivad edumeelsed ja motiveeritud inimesed. Samuti julgen väita, et EBSi suureks konkurentsieeliseks on õpingute praktiline väljund. Lisaks tugevale teoreetilisele baasile pannakse suurt rõhku ka oskuste lihvimisele pärismaailmas.
Ma julgen väita, et armastan seda, mida teen. Kõlab esmapilgul ehk veidi naiivselt, aga fakt on see, et töötan igapäevaselt inimestega, kes on ühtehoidvad ja sama eesmärgi peal väljas. Mulle meeldib hommikul üles tõusta teadmisega, et saan tööle minna ja teha midagi, mis loodetavasti on Eesti next big thing

Miks valisid õpinguteks just EBSi? EBSi puhul oli märgilise tähtsusega fakt, et pakutav haridus on tugeva teoreetilise taustaga ning lisaks praktilisele suunitlusele omab ka rahvusvahelist haaret. Meid ümbritsev keskkond mängib elus suurt rolli, seega edumeelsete tudengitega koos õppimine motiveerib rohkem pingutama ja jõudma.

Mis on olulisim, mille EBSist enda jaoks kaasa said? EBSis pannakse suurt rõhku ettevõtlusõppele. Teadmine, et saan loengus õpitut juba järgmisel päeval tööl rakendada võimaldab teha targemaid juhtimisotsuseid, vältida tüüpvigu ja näha kaugemale.

Millisele inimesele on EBS mõeldud? Võiks öelda, et EBSis õppimisest saavad kõige rohkem kasu edumeelsed ning ettevõtlikud inimesed. Teisalt ei tasuks mingeid kindlaid kriteeriumeid seada, mis õiget EBSikat kuidagi defineeriks. Oluline on minu arvates sisemine motivatsioon ja soov midagi reaalselt korda saata või ära teha. Olgu see siis erasektoris, avalikus sektoris või hoopis kolmandas sektoris näiteks sotsiaalse ettevõtluse näol. 

Millise soovituse annaksid kaasa praegustele EBSikatele? Eelkõige soovitan EBSist kaasa võtta saadud teadmised, tutvused ja kontaktid. Ilma nendeta on tänapäeval keeruline suuri asju korda saata. Mitte küll võimatu, aga keeruline.
Teiseks tasub meeles pidada, et inimesed, kes mõtlevad ettevõtte loomisest või selle laiendamisest, saavad EBSis kindlasti hulganisti vajalikke teadmisi ning oskusi. Noorele inimesele on EBS aga ideaalne koht, sest kool toetab ettevõtlust ning annab selge signaali, et kõik on võimalik. Samuti on EBSil tuntud ja tunnustatud partnerülikoolid üle kogu maailma, kuhu semestriks õppima minemine annab hindamatu kogemuse enese ja uue kultuuriruumi tundma õppimise näol ning loob hea vundamendi rahvusvahelise äri loomiseks.