Prindi

Rahvusvaheline ärijuhtimine BA

Õppekava üldinfo
Õppeaeg: päevaõppes 3 aastat, sessioonõppes 3,5 aastat
Õppemaht: 180 EAP
Õppevorm: päevaõpe või sessioonõpe
Õppekeel: inglise keel
Diplom: sotsiaalteaduse bakalaureusekraad

Topeltdiplomi partner: Lancaster University Management School

Ingliskeelsel õppekaval on globaalselt tunnustatud EPAS akrediteering

Rahvusvahelise ärijuhtimise õppekava on mõeldud majandus- ja ärihuvilistele inimestele, kes soovivad omandada erialaseid teadmisi ja oskusi, mis on vajalikud, et  töötada rahvusvahelises ettevõttes või avalikus sektoris esmatasandi juhi või spetsialistina ning annab võimaluse õpingute jätkamiseks magistriõppes. Lisaks majandusalastele teadmistele annab õppekava ka väga hea inglise ärikeele oskuse ning võimaluse spetsialiseeruda.

EPAS logo13 HR

Meie ingliskeelne rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureusetaseme õppekava pälvis esimesena Eestis ühe ärikoolide kõrgeima taseme tunnustuse ehk EPAS akrediteeringu. Loe rohkem SIIT.

Rahvusvahelise ärijuhtimise õppekava üliõpilastel on võimalik valida kahe spetsialiseerumissuuna või välissemestri vahel:

Õppekava on tunnustatud CFA Instituudi poolt, mis tähendab, et rahanduse valdkonna kursuseid õpetatakse lähtudes CFA esimese taseme nõuetest. Majandusarvestuse valdkonna kursustel käsitletavad teemad ühtivad suures osas ACCA vastavate eksamiteemadega. 

Õppekava lõpetaja omab juhi tööks vajalikke alusteadmisi ja oskusi ning põhjalikumaid erialaseid teadmisi (ja praktikakogemust) valitud spetsialiseerumissuunal. Õppekava kõigil tudengitel on võimalus vahetustudengina õppida mõnes rahvusvaheliselt tunnustatud ärikoolis (näiteks Copenhagen Business School, BEM, Bordeaux Management School, Frankfurt School of Finance and Management jpt). Kui tunned huvi meie partnerülikoolide osas, siis leiad infot SIIT.

Rahvusvahelist ärijuhtimist saab õppida nii päeva- kui sessioonõppes. Õpingud on inglise keeles. Kolmeaastase õppekava esimesel aastal saavad tudengid põhiteadmised ärist ja juhtimisest, teisel ja kolmandal aastal lisanduvad spetsialiseerumissuundade ained. Kõik tudengid läbivad valitud spetsialiseerumissuunal ka praktika, et loengutest saadud teadmisi kasutada ja kinnistada.

The structure of the curriculum consists of:

  • Core subjects - 73,5 ECTS
  • Special subjects - 82,5 ECTS
    Including: Marketing and communication 24 ECTS or Finance and accounting 24 ECTS or exchange semester 30 ECTS
  • Internship - 6 ECTS
  • Optional courses - 12 ECTS
  • Final exam or thesis - 6 ECTS

TOTAL 180 ECTS

The structure of the programme as well as information about each course could be found from EBS Study Information System.


Topeltdiplom Inglismaalt

Kõikidel rahvusvahelise ärijuhtimise tudengitel on võimalik omandada EBSi ja Lancaster Unversity Management Schooli topeltdiplom.

Topeltdiplomi süsteem tähendab sajaprotsendilist ainepunktide tunnustamist kahe ülikooli vahel. Tudengid õpivad kaks esimest aastat EBSis ning järgmised kaks aastat tuleb veeta Lancaster University's Inglismaal. Lõpetamise eelduseks on lõputöö kaitsmine. Välisülikooli diplom kehtib koos EBSi diplomiga. 

  • Lancaster University Management School on Financial Timesi Euroopa Business Schoolide edetabeli top 20's.
  • Lancasteris ootab Eesti tudengeid ees personaalne nõustaja, kes aitab neid kogu nende välisõpingute ajal.
  • Paljud LUMS'i lõpetajad töötavad mainekates rahvusvahelistes ettevõtetes Inglismaal ja mujal maailmas.

Rohkem infot välisõpingute kohta.

Koostööpartnerid

cfa

Rahvusvahelise ärijuhtimise õppekava juures on EBSi koostööpartneriks:

Teenusmajanduse Koda koondab teabe-, loome- ja teenusmajanduse sektori ettevõtteid ja ettevõtjaid. Koja rohkem kui 120 liiget-ettevõtet erinevatest nutika äri valdkondadest aitavad EBSil koolitada just selliseid spetsialiste nagu nende ettevõtted vajavad.