Prindi

Teadustöö profiil

 • Olav Aarna
  Olav Aarna
  Teadus- ja arendusnõukogu esimees, professor
  Telefon: +372 665 1301
  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 • Kaire Põder
  Kaire Põder
  Teadusprorektor, professor, PhD
  Telefon: +372 665 1301
  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

EBSi eesmärgiks on juhtimisteaduse alaste uuringutega laiendada organisatsioonide juhtimise rahvusvahelist teadmusbaasi, anda oma panus äri- ja avalike organisatsioonide juhtimise ja tulemuslikkuse parandamiseks ning tagada Eesti äri- ja avalike organisatsioonide juhtide ja spetsialistide kvaliteetne väljaõpe.

EBSi teadustöö läbiv teema on Organisatsioonide arendamine institutsionaalses keskkonnas“.

 Selle teema alla koonduvad järgmised programmid:

 • organisatsioonide arendamine ja muudatuste juhtimine;
 • innovaatiline ettevõtlus ja teabesiire rahvusvahelistes võrgustikes;
 • avalike organisatsioonide arendamise kogemuse ülekanne uutesse demokraatiatesse;
 • institutsiooniökonoomika;
 • organisatsioonide sotsiaalne vastutus ja eetilised väärtused;
 • intelligentsed IT süsteemid äri ja avalikes organisatsioonides.

Teadustegevus seostub EBSi missiooniga, andes aluse kvaliteetse juhtimisalase hariduse andmiseks Eesti äri- ja avalike organisatsioonide juhtidele ja spetsialistidele. EBSi õppejõud annavad oma panuse ka ühiskonna juhtimise parandamisse, tehes selleks koostööd valitsemisega seotud organitega. Teadustegevus on seotud õppetööga: uuringute läbiviimine toimub tudengite kaasamisel kodutööde, kursusetööde ja lõputööde kaudu. Uuringute tulemused jõuavad õppetöösse tagasi õppekavade ja õppemeetodite arendamise kaudu. Uuringud on aluseks ka EBSi Juhtimiskoolituse Keskuse poolt praktikutele korraldatavatele koolitustele ja leiavad ka seeläbi väljundi Eesti organisatsioonidesse.

EBSi teadustegevus on kõige otsesemalt seotud EBSi juhtimisteaduse doktoriõppekavaga. Doktorantide uurimisteemad on seotud EBSi teadustöö temaatiliste suundadega. Õppejõud ja doktorandid on lülitunud rahvusvaheliste uurimusgruppide töösse: annavad oma panuse uuringute metoodika väljatöötamisse, viivad läbi uuringuid Eestis ja kirjutavad ühisartikleid teiste riikide teadurite ja doktorantidega.