>  Õppemaks ja stipendiumid  >  Stipendiumid

Stipendiumid

EBSi Särava ebsika stipendium

Särava ebsika stipendium on üheks õppeaastaks kuni 100%-lise õppemaksuvabastuse ulatuses hea õppeedukusega, silmapaistvatele ja ühiskondlikult aktiivsetele bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe üliõpilastele, kes rikastavad kaasõppurite õpikogemust.

Kriteeriumid bakalaureuseõppe üliõpilastele:

  • enesereflektsioon teemal (max 1 A4): Kuidas olen rikastanud õpingukaaslaste õpikogemust ja millist väärtust olen loonud EBSile?
  • 2 soovitust kaasüliõpilaselt (esitada ainult nimed)
  • 2 soovitust õppejõult (esitada ainult nimed)

Kriteeriumid magistriõppe üliõpilastele*:

  • KKH vähemalt 4.0
  • enesereflektsioon teemal (max 1 A4): Kuidas ma olen täiendavalt panustanud EBSi?
    * ainult 2-aastased programmid kvalifitseeruvad

Stipendiumile kandideerimiseks saada nõutud dokumendid (sinu õppekava keeles) epostile: info@ebs.ee  hiljemalt 16. juuniks 2024.
Stipendiumid õppeaastaks 2024/2025 määratakse hiljemalt 30. juuniks 2024.

Rohkem infot leiad Stipendiumistatuudist.

EBSi Vajaduspõhine stipendium

Vajaduspõhise stipendiumi eesmärgiks on toetada üliõpilaste majanduslikku hakkama saamist õpingute perioodil. Vajaduspõhine stipendium määratakse üheks õppeaastaks kuni 100%-lise õppemaksuvabastuse ulatuses.

Stipendiumi määramisel arvestatakse taotleja poolt esitatud avalduses välja toodud argumente ning üliõpilase senist edasijõudmist õppetöös.

Stipendiumitaotlus (sinu õppekava keeles) saada epostile: info@ebs.ee
Otsus tehakse 14 päeva jooksul peale taotluse esitamist.

NB! Ühele üliõpilasele määratud erinevad osalise või täieliku õppemaksuvabastuse vormis määratud EBSi poolsed stipendiumid (sh välisõpingute soodustus) ei kuulu liitmisele, MyEBSis rakendub kõrgema määraga stipendium.
Ühele üliõpilasele määratud EBSi poolset stipendiumi saab kasutada koos Üliõpilasesinduse poolt määratud stipendiumiga (eurodes), kusjuures enne rakendatakse õppemaksuvabastus ja seejärel rahalist mahaarvamist.

Vajaduspõhine õppetoetus

Riik toetab vähemkindlustatud perekondadest pärit tudengeid (v.a alates 2022/2023 sisseastunud doktorandid) kõrghariduse omandamisega kaasnevate lisakulude katmisel. Vajaduspõhine õppetoetus on kehtestatud õppetoetuste ja õppelaenu seadusega.
Loe täpsemalt, kes ja kuidas saab vajaduspõhist toetust, Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt.
Vajaduspõhise õppetoetuse maksmist korraldab Haridus- ja Teadusministeerium. Taotlus tuleb esitada riigiportaalis haridusportaal.edu.ee.

Taotlusi saab esitada kogu semestri vältel. Toetus makstakse välja alates taotluse esitamise kuust, sellepärast soovitame siiski taotlus esitada semestri esimesel kuul – septembris või veebruaris.
Toetuse taotlemiseks peab üliõpilane olema ülikooli immatrikuleeritud (riiklikku andmebaasi kantud), sõlmitud peab olema õppeleping ja õppemaks (osaliselt) tasutud.

Õppeasutused täiendavad õppekava täitmise andmeid Eesti Hariduse Infosüsteemis kevadsemestri kohta kuni septembrikuu ning sügissemestri kohta kuni veebruarikuu lõpuni.
Juhul kui soovid õppetoetuse taotlust esitada septembris ja/või veebruaris, siis palun võta kooliga ühendust, et õppekava täidetuse andmed varem sisse kanda.

Vajaduspõhine eritoetus

Taotlust toetuse saamiseks on õigus esitada üliõpilasel (v.a doktorandil ning üliõpilasel, kes on akadeemilisel puhkusel), kes on jäänud vastaval semestril ilma vajaduspõhisest õppetoetusest (majanduslikel põhjustel), s.t. nende sissetulekud ületasid Maksu- ja Tolliameti Maksukohustuslaste registri andmetel toetuse saamiseks kehtestatud ülempiiri pereliikme kohta.
Eritoetuse suurus on 135 eurot kuus.
Üliõpilasel on õigus esitada vähemalt kaks korda õppeaastas õppeasutusele taotlus vajaduspõhise eritoetuse saamiseks kuni viieks õppekuuks – septembrist jaanuarini ja veebruarist juunini. Toetust makstakse alates toetuse taotlemise kuust.

Vajaduspõhise eritoetuse taotlus saada palun aadressil monika.siiraki@ebs.ee.

Raestipendium

Stipendiumi eesmärk toetada ja tunnustada teadus- ja õppetöös edukaid magistrante ja doktorante, kelle magistritöö, doktoritöö või teaduspublikatsioon käsitleb teemat, mis seondub Tallinna linna kui kohaliku omavalitsuse tegevusvaldkondadega ja on linnale rakendusliku väärtusega ning aitab kaasa mõne Tallinna linna ees seisva küsimuse lahendamisele.

Lisainfo Tallinna linna lehelt.