Prindi

EBS tunnustas majandusolümpiaadi ja koolinoorte ettevõtlusmängu Creatlon võitjaid

09 aprill 2018

Eelmise nädala reedel selgusid EBSis Junior Achievement Eesti korraldatud riikliku majandusolümpiaadi parimad.

Olumpiaadi voitja Oliver Olmaru

Majandusolümpiaadi lõppvooru parimaks tunnistati Pirita Majandusgümnaasiumi õpilane Oliver Olmaru (pildil keskel), kellele järgnesid Mikko Leo Selg Hugo Treffneri Gümnaasiumist ja Karl Hendrik Nurmeots Tallinna Reaalkoolist. EBSi rektor professor Arno Almann tunnustas EBSis toimunud auhinnatseremoonial esikolmikusse jõudnud õpilasi ja andis preemiana üle vautšerid täisstipendiumiga üheks õppeaastaks vabalt valitud bakalaureusetaseme õppekavale EBSis.

Kokku lahendas teoreetilisi ja praktilisi majandusalaseid ülesandeid 40 noort.

Majandusolümpiaadi korraldava Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor märkis, et olümpiaadist osavõtjate tase on aasta-aastalt tõusmas ning eriti hea meel on selle üle, et see tase on ka ühtlustumas ehk järjest paremad tulemused on ka väljastpoolt Tartut ja Tallinna. Nagu näitab ka näiteks Orissaare Gümnaasiumi õpilase väga tubli neljas koht. „Majandusolümpiaadi juures on tegelikult eriti oluline ka loov mõtlemine, sest parima paneb suures osas paika just praktiline ülesanne, kus noored peavad tegema ettevõtja rollis otsuseid nii turunduse, finantside kui ka tootmise kohta,“ selgitas Loor ja lisas, et just see näitab, kuidas noored oskavad õpikuteadmisi rakendada ja kui lai on nende silmaring väljaspool koolis õpitavat.

Lisaks tunnustati 7.-9. klasside ettevõtlusalase meeskonnamängu Creatlon võitjaid. Üldvõitjateks kuulutati Pärnu Vanalinna Põhikooli võistkond, kellele järgnesid Pärnu Mai Kool ja Tartu Forseliuse Kool. Creatloni parimatele korraldab EBS Gümnaasium auhinnana ärimeestele väärilise väljasõidu Saaremaale. Õpilased viiakse lennukiga saarele, kus neile tutvustatakse erinevaid kohalikke ettevõtteid ja nende tegevust.

Creatloni voitjad Parnu Vanalinna PK